San Andreas Online | Polski Serwer SA:MP 0.3.7
Kilka administracyjnych propozycji - Wersja do druku

+- San Andreas Online | Polski Serwer SA:MP 0.3.7 (http://forum.sao-server.com)
+-- Dział: Serwer SA:MP (IP: 51.83.217.86:7754) (http://forum.sao-server.com/forumdisplay.php?fid=68)
+--- Dział: Sugestie i błędy (http://forum.sao-server.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Kilka administracyjnych propozycji (/showthread.php?tid=1944)



Kilka administracyjnych propozycji - Carbon_Fiber - 09-Apr-2020

Wpadłem na kilka administracyjnych propozycji, które mogą udoskonalić serwer:

1. Nie wymagana rejestracja konta - na starcie nowy gracz zobaczy powitanie wraz z informacją jak zarejestrować konto na serwerze. 
a) osoby, które będą grać przelotnie nie będą obciążać serwera kontami, które były wykorzystane raz czy dwa. 
b) to samo tyczy się graczy, którzy dostali bana, ale wracają na innym IP tak jak Arek_Akrobata, który podczas żonglowania własnymi jajami założył 30 kont...

2. Auto-Usuwanie kont, które przez 30 dni od dnia rejestracji były używane tylko raz - odciążenie serwera z kolejnego śmietnika. Stali gracze będą mogli wracać nawet po roku.

3. Gdy wpłynie raport do administracji, proponuję większą dyskrecję:
a) po złożeniu raportu na danego gracza, drugi nie może już tego zrobić, bo pojawia się informacja, że gracz został już zgłoszony. Moim zdaniem powinna się pojawiać informacja, że raport został wysłany do adminów, ale administracja nie dostawałaby zdublowanych raportów.
b) po sprawdzeniu gracza, gdy okaże się że jest czysty, informacja powinna zostać wysłana jako PM do osoby, która złożyła raport a nie na ogólnym czacie. Jeśli ktoś przeoczy, podejrzany gracz będzie wiedział, że jest na oku, będzie łamać regulamin bardziej ostrożnie co utrudni przyłapanie go.

4. Zdjęcie limitera 300km/h do nabijania przebiegu pojazdu prywatnego - powyżej tej prędkości przebieg się nie nabija. Speed Hack z /cheats i turbo w motocyklach oraz handling są dozwolone jeśli nie używa się ich w eventach. Dużo osób z tego korzysta.

Co o tym myślicie?


RE: Kilka administracyjnych propozycji - jachu.tt - 09-Apr-2020

Jak najbardziej, jestem za wszystkimi punktami!


RE: Kilka administracyjnych propozycji - waifu - 09-Apr-2020

Myślę, że wszystko na plus. Serwer zostałby odciążony przez syf, który siedzi w bazie.


RE: Kilka administracyjnych propozycji - KillThem - 09-Apr-2020

Punkt 1, 2, 4 jak najbardziej tak, ale odnośnie punktu trzeciego mam wątpliwości. Jasne, że brak dubli w raportach byłby czymś genialnym, tak info. o tym na PM, czy gracz jest czysty, czy nie trochę mija się z celem. Przykładowy obraz: chcę zgłosić gracza, ale pokazuje się informacja, że został on już zgłoszony, ADM go sprawdzi okaże się, że jest czysty wyśle info na PM, ale gracz jedzie sobie on/off i akurat w momencie specu miał wszystko wyłączone. Kiedy kolejny gracz będzie wiedział, że może złożyć ponownie raport na takiego gracza? To raz. Dwa, dyskrecja dyskrecją, ale co po dyskrecji, gdy inny gracz na 90% napisze w takim przypadku info. na czacie, że osoba podejrzana ma czity. Po trzecie nie wiem jak inni, ale ja w momencie, gdy wrzucam info o tym, że gracz jest czysty nadal go specuje, polecam.

Jeśli już jesteśmy przy temacie ADM, może też i ja przedstawię dwie swoje propozycje, które myślę, że pomogą wszystkim:

> Ja jestem za tym, aby wreszcie wprowadzić VPN blockera i uniknąć wreszcie takich typów jak Arek_Akrobata, który założył ok 53 MK (dane na dzień 9/04/2020 godz. 8:04).

> Możliwość banowania przez moderatorów graczy posiadających czity widoczne gołym okiem typu wallhack, airbreak, speedhack itp. z koniecznością posiadania nagrania.


RE: Kilka administracyjnych propozycji - Simkowy_321 - 09-Apr-2020

Co do auto usuwania kont może takie coś być jeżeli na koncie nie jest przegrane więcej niż 5h a nikt się na nie nie zalogował w ciągu 30dni automatycznie mogło by zostać usunięte, za resztą punktów jestem za


RE: Kilka administracyjnych propozycji - Stecuu - 09-Apr-2020

Cześć. Fajne propozycje, lecz do przedyskutowania.


RE: Kilka administracyjnych propozycji - Carbon_Fiber - 09-Apr-2020

(09-Apr-2020, 09:09 AM)KillThem napisał(a): ....też i ja przedstawię dwie swoje propozycje, które myślę, że pomogą wszystkim:
> Ja jestem za tym, aby wreszcie wprowadzić VPN blockera i uniknąć wreszcie takich typów jak Arek_Akrobata, który założył ok 53 MK (dane na dzień 9/04/2020 godz. 8:04).

> Możliwość banowania przez moderatorów graczy posiadających czity widoczne gołym okiem typu wallhack, airbreak, speedhack itp. z koniecznością posiadania nagrania.

1. Świetny pomysł! Wiele stron ma blokadę VPN, szczególnie przy rejestracji kont / skrzynek mailowych. Tak samo utrudnia to nawet działanie z Dark Netu, gdzie niektóre IP są prawdziwe, ale odbijają się jedno od drugiego, ósmego, trzynastego, piątego i tak szereg adresów. Wydaje mi się, że wystarczy wykrycie Annonymous proxy.

2. Jestem za, szczególnie że skoro ktoś jest na tyle zaufaną osobą, że wkroczył do grona administracji. Ponadto Moderator to nie małpa do wsadzenia w koszulę i pod krawat do wpisywania komend a rozumny człowiek. Co najwyżej osoby, które są na okresie próbnym otrzymałyby konto Junior Moderatora, który nie miałby możliwości banowania, a wiadomo, że okres próbny nie trwa wiecznie.

Takie jest moje zdanie